Hayalim Bi' Çiftlik

Doğal İlk Yardım Çantası

Domatesin doğal bir güneş kremi olduğunu biliyor muydunuz ?

Meteorolojistler 2016 yazının, kayıtlı tarihteki en sıcak yaz olacağı konusunda dünyayı uyarıyor. Yaz değerlerinin, şehir etmenleriyle bir iki derece daha yükseğe çıkacağı da düşünülürse, aşağıdaki ilk yardım çantasının önemi bir kat daha artıyor.

Bu yaz bol bol doğaya kaçacağız, bol bol sahillere gideceğiz. Bu yolculuklar için şimdiden aşağıdaki listeyi bir yere not edin… Çünkü en iyi ilaç doğanın kendisi…

Domates ( Güneşe karşı )

Eğer bu sene açık havada fazla zaman geçireceğinizi düşünüyorsanız, diyetinize daha fazla domates ekleyin. Araştırmalar, 12 hafta boyunca günde 2 domates yiyen bir kişinin yüzde 25 oranında güneşten daha fazla korunduğunu ortaya koyuyor.

Fesleğen ( Eklem ve kas ağrıları )

Şifalı ve lezzetli bitkiler denildiğinde ilk akla gelenlerden olan fesleğen, kas ve eklem ağrıları için de birebir… Fesleğeni, ağrı duyulan yere direkt olarak sürebileceğiniz gibi, sıcak bir suyun içine yaprakları atarak, ağrıyan ekleminize bu sıvıyı uygulayabilirsiniz.

Kekik ( Küçük kesikler )

Doğada bolca zaman geçirdiğiniz bir yaz ayında, öyle ya da böyle minik kesikler başa geliyor. Bunlar için tüplü merhemler yerine kekik yapraklarını uygulayabilirsiniz. Doğan antiseptik özelliği hemen devreye girecektir.

Limon Otu ( Böcek Savar )

Doğada olsun sahilde olsun, kanatlı böcekler çok rahatsız edici olabilir. Onlarla savaşmak yerine, doğal yöntemlerle kendinizden uzak tutabilirsiniz. Açıktaki yerlere sürülecek limon otu bunun için birebir.

Nane ( Kaşıntıya Karşı )

Eğer yanınızda limon otu yoksa, nane böcek ısırıkları sonrası oluşacak kaşıntıya karşı birebir… Naneyi yağını çıkaracak şekilde kaşınan yere sürmek yeterli…

Şimdiden herkese iyi tatiller 🙂

h/t: modernfarmer

 

Bir Soru Sorun

yorum

Son aktif üyeler

Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

Üyeler

Henüz kimse kayıt olmamış!

Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok