Hayalim Bi' Çiftlik

Tesla 3 Modeli Tanıtıldı

Dünyanın en önemli otomobili 2017’de yollarda olacak.

Türkiye, 2016 yılında benzinli otomobil çalışması yapadursun, gelecek, üstelik de gözümüzün önünde tüyleri diken diken eden bir hızda ortaya koyuluyor.

Elon Musk tarafından 10 yıl önce ilk kez duyurulan, herkes tarafından edinilebilir bir elektrikli otomobil modeli sonunda gerçek oldu. Tesla 3 modeli hayalleri süslemeye başladı.

Geleceğin otomobilini hemen tanıtalım;

Standart modeli 35 bin dolardan satışa sunulacak olan Tesla 3, bugüne kadar ön-sipariş aldı. Araç, 2017’de, öncelikli olarak 1000 pound’luk ön sipariş bedelini ödeyenlere teslim edilecek.

tesla3modeli

  • Mesafe: Tek şarjda 316 kilometre
  • 0’dan 100’e: standart modelde 6 saniyenin altında
  • Koltuk: Geniş ve rahat 5 koltuk
  • Çarpışma testinden kendi klasmanın lideri olarak çıktı.

tesla3modeli1

Peki Tesla 3 modelini nasıl şarj edeceğiz ?

Tesla firmas 17 bin noktaya “Süper Şarj Noktaları” yapmayı planlıyor. Bu noktalarda yalnızca bir kaç dakika içinde araçlar şarj olacak. Aynı şekilde evde de aracınızı şarj edebileceksiniz. Kişisel bazda, benzin fiyatları düşerken elektrik fiyatlarının yükselmesi ise olası…

tesla3modeli1a

Araçlar önce Amerika’nın batısında ( California gibi… ) yollarda olacak. Ardından Doğu Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak.

tesla3modeli1a1

Model 3’ün hem önden hem arkadan hem de 4 çeker modelleri olacak. Otomobilin orta konsolunda, 15 inçlik yatay pozisyonlu dokunmatik bir ekran yer alacak ve tüm kontroller bu ekran üzerinden yapılabilecek.

 

tesla3modeli1a2

Bir Soru Sorun

yorum

Son aktif üyeler

Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

Üyeler

Henüz kimse kayıt olmamış!

Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok