Hayalim Bi' Çiftlik

Lucy, Sektörü Değiştirdi

14 yaşında tavukçuluk sektörünün geleceğini şekillendirdi.

Hepimiz, ama mail ama sosyal medya üzerinden sosyal kampanyalara dahil olmaya davet ediliyoruz. Ve fakat bu imza kampanyalarına şüphe ile bakan çokça kişi, bunları hiç okumuyor bile… Lucy Gavaghan’ın hikayesi bunun değişmesini sağayabilir.

Bu sitede tavukçuluk endüstrisinin içinde olduğu durumla ilgili çok sayıda haber yaptık: Sağlıklı yumurtalara ve tavuklara ulaşabilmemizin tek yolu, büyük alıcıların yani perakende devlerinin mevcut sistemi raflarından kaldırması…

14 yaşındaki Lucy Gavaghan da tam olarak bunu hedefledi.

Kafes yumurtalarının satışının engellenmesi için İngiltere’deki perakende şirketlerine tek tek mektup yazdı önce… Elbette yanıt alamadı ama sonrasında başlattığı imza kampanyasını tam 280 bin kişi imzaladı.

Dünyanın en büyük perakende şirketlerinden biri olan TESCO, oluşan farkındalığa sessiz kalamadı. Lucy ile yaptıkları görüşme sonrası 2025 yılına kadar kafes yumurtalarının satışını sonlandıracakları taahhüdünü kamuoyuna açıkladı.

Peki Lucy, 280 bin imzayı hangi cümlelerle topladı ?

Lucy-Gavaghan

“Benim 5 tavuğum var ve bunların ikisi eskiden entegre tesislerde yaşıyordu. Tavuklar gerçekten inanılmaz canlılar. Günümüzdeki endüstriyel yumurta üreticiliği, doğal değil, acımasız ve insalık dışı”

 

h/t: huffingtonpost

Bir Soru Sorun

yorum

Son aktif üyeler

Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

Üyeler

Henüz kimse kayıt olmamış!

Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok