Hayalim Bi' Çiftlik

Doktor Bu Ne ?

Kazma vurulan tarlalardan çıkan en ilginç 4 şey !

Bu içeriğin kapak fotoğrafı için efsane kadrolu, “Köyden İndim Şehire” filminden daha iyi bir seçenek olamazdı elbette… Arzu Film tüm arşivini Youtube’a, üstelik de HD olarak yükleyince, sonuç da harika oldu.

Peki içerik ne miydi ? Çiftçilerin, gerçek hayatta, tarlalarında buldukları en ilginç 7 şey…


 

1 – 20 bin varillik petrol

2013 yılında Kuzey Dakotalı bir çiftçi, tarlasından gelen petrol kokusunun nedenini 3 gün sonra anlaşıldı. Delinen bir boru hattı nedeniyle, buğday tarlasından tam 20 bin varillik petrol fışkırdı. 7 futbol sahası büyüklüğünde bir alana yayılan petrolü temizlemek için 4 milyon dolarlık masraf yapıldı.

varil

2 – Tarlasında banka bulan çiftçi

Narcos dizisi ile hayatı bir kez daha spotların altına alınan, dünyanın en ünlü uyuşturucu kaçakçısı Kolombiyalı Pablo Escobar‘ın tarlalara para gömdüğü bir sır değildi. Bu gömülerden bazılarının mini bir banka büyüklüğüne ulaştığı, José Mariena Cartolos isimli çiftçinin bulgusuyla gün yüzüne çıktı. Cartolos’un tarlasından çıkan mavi variller içindeki para sayıldığında, 600 milyon dolara yakın bir rakama ulaşıldı.

varilpara

3 – Tarladan çıkan Müze

2010 yılında, İngiltere’nin Cumbria bölgesinde, metal dedektörü ile tarlada dolaşan biri, tarihi 2. YY’a uzanan bir Roma Miğferine rastladı. 3.5 milyon dolara satılan “Crosby Garrett Miğferi” isimli bulgu, tarla sahibine bu paranın yarısını kazandırdı.

baslik

4 – Tarladan çıkan mamut fosili

Amerika’nın Michigan eyaletinde yaşayan bir çiftçi, yeni bir sulama sistemi kurmak için kazdığı tarlasında, 15 bin yıl önceye ait bir mamut fosili buldu.

fosil

h/t: modernfarmer

Bir Soru Sorun

yorum

Son aktif üyeler

Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

Üyeler

Henüz kimse kayıt olmamış!

Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok