Hayalim Bi' Çiftlik

Meyve ve Sebzelere Doğal Palto

Bir meyvenin bozulma hızı, aynı zamanda doğallığın da kanıtı.

Süper market sebze – meyveleri hayatımıza girdiğinden bu yana doğal olanla aramızdaki duvar kalınlaştı. Uzun süre dayanan ürünleri doğal karşılamaya başladık. Ama artık bu ürünlerin doğallıktan fersah fersah uzak olduğunu artık biliyoruz.

Bir meyvenin bozulma hızı, aynı zamanda doğallığın da kanıtı.

Ama iyi tarım yapan yetiştiricilerin en önemli problemlerinden biri de tüketiciye ulaştırmaya amaçladıkları ürünlerin raf ömrünün çok kısa olması. Tam burada duruyoruz, lütfen aşağıdaki videoyu bir izleyin sonra devam edelim.

Apeel isimli bir firma, iyi tarım yapan üreticilerin meyve ve sebzeleri için “yenilebilir, doğal bir palto” geliştirdi.

Üstelik ürünlerin ömrünü uzatacak edipeel isimli formül, artık duruma gelmiş üzüm, portakal kabuğu gibi meyvelerin özel bir toza dönüştürülmesi ile geliştirildi.

Şeker poşetleri gibi küçük paketler aracılığı ile dağıtıma sokulacak olan toz, suyla karıştırılarak meyvelere uygulanacak. Sonuç ?

Aşağıdaki gibi…

Bu formül, raf ömrünü uzattığı kadar, yiyecek israfının da önüne geçecek önemli bir yenilik.

Firma aynı zamanda, iyi tarım yapan çiftliklere de bir müjde veriyor. Firma hasat öncesi ürünleri mantardan koruyacak doğal bir formülü de son aşamaya getirdiğini açıkladı. Bu formülle de pestisit kullanılmadan ürünleri tarladan almanın mümkün olacağı ifade ediliyor.

Firma şimdiden 50 milyon dolara yakın destek sağlamış durumda.

h/t: fastcoexist

Bir Soru Sorun

yorum

Son aktif üyeler

Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

Üyeler

Henüz kimse kayıt olmamış!

Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok