Hayalim Bi' Çiftlik

Yavaş Hareket Ayvalık’ta

Slow Food Türkiye hareketi büyük bir etkinlik yapıyor…

Fast Food yani doymak amaçlı hızlı besin tüketiminin karşı hareketi olarak doğan Slow Food hareketi Türkiye’de de çok aktif… 

Hareket 14 – 17 Nisan arasında Ayvalık’ta büyük bir etkinlik hazırlığında…

Besin ve Çevre farkındalığı oluşturmayı amaçlayan bir çok etkinliğin gerçekleşeceği 3 günlük programın detayları yesilist internet sitesinde yer aldı.


 

Uluslararası Slow Food hareketinin iki yıllık etkinlikleri arasına bu yıl giren ve bir zeytin, zeytinyağı etkinliği olarak uluslararası köprüler kurmayı hedefleyen Slow Olive; 14-17 Nisan 2016 tarihlerinde Ayvalık’ta gerçekleşecek.

Zeytin ağacı ve meyvasına dair pek çok konunun tartışılacağı Slow Olive için Tunus, Ürdün, Lübnan, Filistin, Fas, Yunanistan, İtalya, İsrail, İspanya, Portekiz ve Türkiye’den katılımcılar Ayvalık’ta buluşacaklar.

slowolive

160 ülkeden 6000 katılımcıyı ağırlayan Terra Madre eetkinlikleri, Uluslararası Slow Food hareketinin iki yılda bir tekrarladığı ve üreticileri, akademisyenleri, aşçı ve aktivistleri bir araya getiriyor.

Slow Olive, Birleşmiş Milletler Gıda Hakkı özel raportörü Hilal Elver’den, tarım üzerine uzmanlığı ile tanıdığımız gazeteci Ali Ekber Yıldırım’a, zeytinyağı tadımcısı Nicholas Coleman’dan (ABD), Arab Network for Food Sovereignty başkanı Razan Zuayter’e (Ürdün), Soup for Syria kitabının yazarı Barbara Massaad’dan (Lübnan), Slow Food Biyoçeşitlilik Vakfı başkanı Piero Sardo’ya (İtalya), araştırmacı, yazar Artun Ünsal’dan, aktivist Ömer Madra’ya son derece renkli bir konuşmacı listesi ile konuklarını ağırlıyor.

Zeytinin biyoçeşitliliğinin sergileneceği pazar yerinden, zeytine dair filmlerin gösterileceği özel gecelere Slow Olive katılımcılara birbirinden güzel etkinlikler de sunuyor. Özellikle, 15 Nisan 2016’da şarkılarını Jazz A la Turca olarak yorumlayan Sema Moritz Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi’ndaki konseri ve. 17 Nisan günü Cunda sahiline kurulacak mutfakta aşçılar tarafından gerçekleştirilecek atölyeler dikkat çekiyor.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için: info@fikirsahibidamaklar.org ‘a e-posta atabilir, programın tamamı için Slow Olive’in Facebook sayfasına göz atabilirsiniz: https://www.facebook.com/SlowOlive/

Etkinliğin Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/events/57133312304458

Bir Soru Sorun

yorum